Хоро се вие извива 2011

В Пети Национален фестивал на групите за народни хора „Хоро се вие, извива”, който се проведе в спортна зала „Фестивална” се надиграваха над 2200 любители от 67 групи от цялата страна:

Танцова група „Мехомия” – гр. Разлог с ръководител Георги Гаров;
Танцова група „Огледало” – гр. Варна с ръководител Силвия Матева;
Танцова Група „Енергиен огън”- гр. Козлодуй с ръководител Ина Петрова;
Танцов колектив „Вангелофф” гр. София с ръководител Рангел Вангелов;
Клуб „Севдице” гр. София с ръководител Лора Яворова;
Танцов клуб „Царичина” при НЧ „Развитие -1931” с. Рибарица общ.Тетевен с ръководител Лиляна Дакова;
Група „Рипни - Ка” гр. София с ръководител Светла Милошева;
Клуб „Мерак” - гр. Монтана с ръководител Тодор Тодоров;
Фолклорен клуб „За пояс” гр. София с ръководител Симеон Орсов;
Танцова група „Играорец” - София с ръководител Красимир Христов;
Група „Калушари” гр. Враца с ръководители Ива Ценова и Георги Евденов;
Група „Огнени ритми” НЧ „Димитър Динев” гр. София с ръководители Ивайло Вълков и Зоя Григорова;
Танцова група „Фолк Палитра” НЧ „Димитър Динев” гр. София с ръководители Ивайло Вълков и Зоя Григорова;
Танцова група „Танци - манци” при Dance studio Fun - гр. София с ръководител Яница Табакова;
Фолклорен танцов клуб „Бели Брези” при Музикален танцов център Бели брези и НЧ „Св. Климент Охридски ” гр. София с ръководители Миглена Корунова и Станислав Корунов;
Група за народни хора „Светлина” при НЧ „Светлина” – гр. София с ръководители Нина Костадинова и Александра Панкова;
Клуб „Траке” гр. Стамболийски НЧ „Н. Й. Вапцаров 1924” с ръководител Жанета Иванова;
Клуб за български народни танци „От Извора” гр. София с ръководители Александър Трендафилов, Кристина Стоянова, Снежина Владова; Танцова група „Слънце” при НЧ „Слънце - 1879” гр. Ихтиман с ръководител Анелия Нейкова;
Шарено хоро” гр. Златица ,Фолклорно сдружение „Средногорие” с ръководители Събина Илиева и Евгения Ралчева;
Група за Народни хора „Мераклии” гр. София с ръководители Петър Петров и Илона Васева;
Танцов клуб „Шопе” Сборен клуб на територията на Община Горна Малина;
На Мегдана” гр. София с ръководител Даниел Костов;
Клуб за хора „Седеф” - София с ръководител Десислав Михайлов;
Клуб за народни танци „Болярка” при НЧ „Гоце Делчев - 1927” гр. София с ръководител Лиляна Пантева;
Танцова школа „Макам” гр. София с ръководител Николай Енчев;
Клуб „Акцент” гр. София с ръководители Десислав Йочев и Димитрина Русева ;
Клуб „Витоша” - гр.София с ръководител Клуб „Витоша” - гр.София;
Танцова група „Средногорска жарава” - гр. Панагюрище с ръководител Иван Тасев,
Танцова група „Мери Фолк Денс” – гр. София към школа за народни танци „В Шоплукъ”, с ръководители Мерлина Георгиева и Ивайло Георгиев;
Танцова група „В Шоплукъ” – гр. София с ръководители Ивайло Георгиев и Недко Златков;
Танцова група „Български огън” - гр. София с ръководител Елена Бачева;
Сърдечни ритми”- гр. София при УМБАЛСМ „Пирогов” с ръководител Елена Бачева;
Танцова група „Dance Academy” гр.София с ръководител Стефан Витанов;
Клуб „Баядери”- гр. София при НЧ „Бъднина 1982” - район Младост с ръководители Богомил Тодоров, Виолета Димитрова, Петър Стоянов; Танцова група „Синчец” – гр. Стара Загора НЧ „Родина” с ръководител Тенко Минчев;
Танцова група „Мера Денс” гр. София с ръководители Мариян Василев, Радостина Василева, Антоанета Асенова;
Танцов клуб „Бисери” – София при НЧ „Васил Левски – 1926” с ръководител Бистра Костадинова;
Група „Огнена сила” - гр. София с ръководител Людмил Макаронски;
Ансамбъл за изворен фолклор „Добруджа” - гр. Добрич с ръководител Мая Тончева;
Фолклорен клуб „На мегдана” - гр. Пловдив с ръководител Сашо Ламбрев;
Танцов клуб „Вито хоро”- гр. София при НЧ „Витоша” с ръководител Николай Несторов;
Денс Мания Център” - гр. София с ръководител Георги Рангелов;
Танцова формация „Искри” – София с ръководител Катя Алексиева;
Танцова формация „Илинден”- гр. Плачковци при НЧ „Пробуда” с ръководител Румяна Русева;
Сдружение „Българско хоро” - гр. София с ръководител Валери Манов;
Танцова група Месембрия – гр. Несебър при Обединена общинска школа по изкуствата с ръководител Тони Йотов;
Школа за нар. танци „Фолклорика” гр. София с ръководители Евелина Павлова, Георги Павлов, Камелия Методиева, Калина Божилова;
Клуб за народни танци „Хоро” гр.Търговище с ръководител Светла Стаменова;
Фолклорен танцов клуб„Чипница”- гр. Стара Загора с ръководител Христо Шейтанов;
Школа по български хора „Младост” с ръководител Ивайло Първанов;
Танцов клуб „Настроение” при НЧ „Просвета - 1882” гр. Сунгурларе с ръководител Тончо Тончев;
Клуб „Новоханци”при НЧ „Иван Вазов” с. Нови Хан с ръководител Младенка Павлова;
Клуб „Body Folk” – гр. София с ръководител Йордан Станимиров;
Багри” – гр. София с ръководител Християн Атанасов;
Танцова група „Детелина” – гр. Първомай при НЧ „Пробуда”– кв.Дебър с ръководител Ана Атанасова и Деница Вакрилова;
Детелина” – с. Чешнигирово при НЧ „Наука”– общ. Садово;
Група „Айде на хорото”- гр. София при ансамбъл Чинари БГ – ЕООД;
Майсторите на танца” „Арт Мастърс” ОДД с ръководител Красимир Димитров;
Танцов клуб „Гайтани” гр. София с ръководители Мария Лъджева, Радостина Василева, Асен Атанасов;
Клуб „Огнено хоро” при НЧ „Хр. Смирненски”- София и НЧ „Виделина”- с. Панчарево с ръководител Мишо Паунов;
Трите пъти” - гр. София с ръководител Десислава Илиева;
Бистрица” с. Бистрица, обл. Софийска, НЧ „Св. Цар Борис I - 1909” с ръководител Венелин Кирков;
Танцова школа „Хоро” гр. София, Сдружение „Хоро” с ръководител Дария Михалкова;
Танцова школа „Хоро” гр. София при НЧ „Г.С. Раковски – 1925”;
Хоро” - гр. Перник, Сдружение „Хоро” с ръководител Митко Михалков;
Цветница”- гр. София при НЧ „Св. Св. Кирил и Методий - 1922” с ръководител Митко Михалков;

Конкурсът беше разделен на две части с два наградни фонда.
В първата част се представяха групи с брой на участниците в тях до 35 човека.
Във втората час бяха големите групи – над 35 участника.
С най-малко участници беше танцова група „Танци - манци” при Dance studio Fun - гр. София, с ръководител Яница Табакова – 4 изпълнители.
С най- много участници беше група „Фолклорика” гр. София - 195 изпълнители с ръководители Евелина Павлова, Георги Павлов, Камелия Методиева, Калина Божилова;


Членове на жури:
г-жа Мария Евтимова, Никола Колев, Тодор Бекирски.

Журито присъди следните награди:

За малки групи:

I място: плакет и парична награда – Клуб „Траке” гр.Стамболийски НЧ „Н.Й.Вапцаров 1924” с ръководител Жанета Иванова;

I I място: плакет и парична награда – Група „Калушари” гр. Враца, с ръководители Ива Ценова и Георги Евденов;

I I I място: плакет и парична награда – Танцова група Месембрия – гр. Несебър с ръководител Тони Йотов;

Награда за най-атрактивна група: плакет и грамота - Танцова група „В Шоплукъ” – гр.София, с ръководители Ивайло Георгиев и Недко Златков;

Награда за най- стилна група: плакет и грамота - Ансамбъл за изворен фолклор „Добруджа” - гр.Добрич, с ръководител Мая Тончева;

Награда за най-автентична група: плакет и грамота - Танцова група „Мехомия” – гр. Разлог с ръководител Георги Гаров;

Награда на председателя на читалище „Димитър Динев” гр.София: плакет и грамота – Фолклорен танцов клуб„Чипница”- гр.Стара Загора с ръководител Христо Шейтанов;

Бяха присъдени парична награда и грамота за надиграване на ръченица:

I място – Диана и Дончо – Стара Загора

I I място – Татяна и Иван

I I I място - Мая и Петър


Допълнителни награди

Награда от Балканфолк – ваучер за ушиване на костюми – Танцова група „Багри” – гр. София с ръководител Християн Атанасов;

Награда ваучери от Евролийз такси - „На Мегдана” гр.София, с ръководител Даниел Костов;

Парична награда от „Рай-кетъринг” - Танцова група „Dance Academy” гр.София, с ръководител Стефан Витанов;

Юбилейна торта „Хоро се вие, извива” от бар и динер „Фуего” - Танцова група „Хоро” - гр. Перник с ръководител Митко Михалков;

Погача „Гладна мечка хоро не играе” от „Рай-кетъринг” - Клуб „Севдице” гр. София с ръководител Лора Яворова;

Награда на Българска Танцова Асоциация – процентно намалени за участие в „Седмицата на хорото” гр. Приморско - "Шарено хоро" - гр. Златица с ръководители Събина Илиева и Евгения Ралчева;
 

За големи групи:

I място: плакет и парична награда – Клуб за български народни танци „От Извора”гр. София с ръководители Александър Трендафилов, Кристина Стоянова, Снежина Владова;

I I място: плакет и парична награда – Танцова група „Мера Денс” гр. София с ръководители Мариян Василев, Радостина Василева, Антоанета Асенова;

I I I място: плакет и парична награда – Танцов клуб „Гайтани” гр. София с ръководители Мария Лъджева, Радостина Василева, Асен Атанасов;

Награда за най-атрактивна група: плакет и грамота - Школа за нар.танци „Фолклорика” гр. София с ръководители Евелина Павлова, Георги Павлов, Камелия Методиева, Калина Божилова;

Награда за най-стилна група: плакет и грамота – Танцова школа „Хоро” гр.София с ръководител Дария Михалкова;

Награда за най-автентична група - Танцова група „Мери Фолк Денс” – гр.София с ръководители Мерлина Георгиева и Ивайло Георгиев;

Награда на председателя на читлище „Димитър Динев” гр.София: плакет и грамота – Танцов клуб „Вито хоро”- гр.София с ръководител Николай Несторов;

Допълнителни награди

Награда за най-масова група: плакет и грамота – Школа за народни танци „Фолклорика” гр. София с ръководители Евелина Павлова, Георги Павлов, Камелия Методиева, Калина Божилова;

Награда от Балканфолк – ваучер за ушиване на костюми – Клуб „Баядери”- гр. София с ръководители Богомил Тодоров, Виолета Димитрова, Петър Стоянов;

Награда ваучери от Евролийз такси - Танцова група „Фолк Палитра” с ръководители Ивайло Вълков и Зоя Григорова;

Награда ваучери от от бар и динер „Фуего” - Клуб „Акцент” гр. София с ръководители Десислав Йочев и Димитрина Русева;

Юбилейна торта „Хоро се вие, извива” от бар и динер „Фуего” - Танцова група „Български огън” - гр. София с ръководител Елена Бачева;

Коментари  

 
#1 Мая Спасова 2011-04-04 15:39
Браво!Тази година наистина беше още по-добре в широката зала.
Беше велико.
Цитиране
 

Добави коментар


Защитен код
Обнови

You are here Хоро се вие, извива Хоро се вие извива 2011