За Новата учебна 2019/2020

За Новата учебна 2019/2020  читалище "Димитър Динев 1937" предлага обучение по английски език и обучение в школи по изкуствата: танцова школа, музикална школа и рисуване - Арт школа "ЕЛЕНИТА".

Заповядайте на  16.09.2019г. в 14ч. за среща с преподавателите в читалището.

Национален фестивал „Хоро се вие, извива“ Албена 2019

Национален фестивал  „Хоро се вие, извива“ Албена 2019

На второто лятно издание на Национален фестивал  „Хоро се вие, извива“ Албена 2019 – СПОДЕЛИ ЛЯТОТО С ТАНЦИ И ПРИЯТЕЛИ  участваха ТГ “Светлина“ гр. София, ФГ „Български перли“  гр. София, КНТ „Хороводец“  гр. София.
Любителите на народни хора покориха  КК Албена, впечатлиха публиката и създадоха незабравими спомени!
До нови срещи!

Юбилеен концерт „Традиции и съвременност“

 

След  трескава и вълнуваща подготовка за Юбилейния концерт „Традиции и съвременност“  по повод 85 години на читалище „Димитър Динев 1937“,  настъпи мига за среща с публиката.

В навечерието  на 13 май 2019г. сцената  озариха възпитаници от различните школи при читалището.

Изложба детски рисунки "Пъстри мечти"

Арт-школа "Еленита" с ръководител Пенка Стоянова ви кани на изложба на детски рисунки "Пъстри мечти".

Откриване на изложбата на 11 май 2019 г. от 12 часа.

Общински културен институт
Дом на културата "Красно село"

гр. София, ж.к. Хиподрума
бул. "Цар Борис III"  41
Централно фоайе

Изложба детски рисунки "Пъстри мечти"

 

Награди от "Хоро се вие, извива" 2019

Участници в тринадесетото  издание на „Хоро се вие, извива“  бяха:

  • ФТК „ОРАТНИЦИ“ гр. София, с ръководител Ивайло Иванов; 
  • Школа за народни танци „Искърци“ при НЧ „Христо Ботев“ гр. Нови Искър с ръководител Нели Гаганелова;
  • ТГ „ФОЛКПАЛИТРА“ при НЧ „Димитър Динев 1937“ гр. София с ръководители Зоя Григорова и Ивайло Вълков;
  • КНТ „ЦОКОВЦИ“, гр. София  ръководители Виктор Филипов и Цоко Бояджиев;
  • ТГ „СЕВДИЦЕ“, гр. София, с ръководител Лора Яворова;
  • ФТГ „НЮАНС“ гр. София с ръководител Златан Стоянов;
  • КБНТ „АКЦЕНТ“ гр. София  с ръководители Димитрина Русева, Цветелина Стойчева и Десислав  Йочев;
  • КНТ „ВИТОША“ гр. София с ръководители Радослав Тодоров и Емил Рангелов;
  • ФГ „БЪЛГАРСКИ ПЕРЛИ“ гр. София с ръководител Иван Драгански;
  • ТФ „БАГРИ“  гр. София с ръководител Мирослав  Димитров;
  • ЖТГ „ФИДАНКИТЕ“  гр. Видин;
  • ТГ „ОРО НА ДВОРО“ гр. София с ръководител Румен Георгиев
  • ТК „МоЙто либе“ Световрачане  и София с ръководител Анета Вълканова;
  • ТК „СЕДЕФ“ гр. София с ръководител Десислав Михайлов;
  • ФФ „ТАТКОВИНА“ при НЧ „Просвета 1928“ гр. София с ръководител Калоян Колов;
  • ТГ „ХОПНИ – ТРОПНИ“ при НЧ „Просвета 1928“ гр. София с ръководител Боряна Тодорова;
  • ТШ „НАШЕНЦИ“ гр. София с ръководител Ралица Николова;
  • ФГ „СВЕТЛИНА“ при НЧ „Светлина 1940“ гр. София с ръководители Нина Костадинова, Александра Пувкова и  Жанета Попова;
  • ТФ „СТАР МЕРАК“ гр. Сандански с ръководител Вяра Дончева.

Във  фестивала взеха участие 21 групи, надиграваха се в два етапа: конкурс за български народни хора и конкурс за балкански народни хора.

Награди от конкурса за Български народни хора:

  • I място -   Плакет, грамота и парична награда - ТГ „СЕВДИЦЕ“, гр. София, с ръководител Лора Яворова;
  • II място -  Плакет, грамота и парична награда - ТФ „СТАР МЕРАК“ гр. Сандански с ръководител Вяра Дончева.
  •  III място - Плакет, грамота и парична награда - ТФ „БАГРИ“  гр. София с ръководител Мирослав  Димитров;
  • Награда за популяризиране на хоро „ФУРЛА“   - Плакет и грамота - КБНТ „АКЦЕНТ“ гр. София  с ръководители Димитрина Русева, Цветелина Стойчева и Десислав  Йочев;
  • „Най-автентична група“  - Плакет и грамота - ТГ „ОРО НА ДВОРО“ гр. София с ръководител Румен Георгиев
  • „Най-атрактивна група“ - Плакет и грамота - ФТК „ОРАТНИЦИ“ гр. София, с ръководител Ивайло Иванов; 
  • „Най-стилна група“  - Плакет и грамота - ЖТГ „ФИДАНКИТЕ“  гр. Видин;
  • „НАГРАДА НА ПРЕДСЕДАТЕЛЯ“  - Плакет и грамота - ТК „Мойто либе“ с ръководител Анета Вълканова.

Награди от конкурса за БАЛКАНСКИ ХОРА:

  • „СПЕЦИАЛНА НАГРАДА НА  ПРЕДСЕДАТЕЛЯ“ -  Грамота и парична награда  - ТФ „СТАР МЕРАК“ гр. Сандански с ръководител Вяра Дончева.
  • I място -   Плакет  и грамота - КБНТ „АКЦЕНТ“ гр. София  с ръководители Димитрина Русева, Цветелина Стойчева и Десислав  Йочев;
  • II място -  Плакет  и грамота - ТГ „СЕВДИЦЕ“, гр. София, с ръководител Лора Яворова;
  • III място - Плакет и  грамота - ФГ „СВЕТЛИНА“ при НЧ „Светлина 1940“ гр. София с ръководители Нина Костадинова, Александра Пувкова и  Жанета Попова;

 

Страница 1 от 21

You are here Новини